"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 22. dubna 2012

Úspěšná demonstrace odborů, ale vítězem zase strach z Řecka?

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek hodnotí sobotní demonstraci na Václavském náměstí jako úspěšnou. Obává se ale, že dříve, než vládní činitelé sbalí kufry a skončí na Pankráci, stane se ČR druhým Islandem.
Dušek se zřejmě hodně mýlí. Vládu názory veřejnosti zajímají ze všeho nejméně, důležitější jsou vnitřní žabomyší spory o koryta a kořist. O nic lepší nejsou "neúplatná" pražská media, která na inzerci "kmotrů ODS" staví svoji existenci.


Podle starých Arabů nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky. Současná česká vláda se toto snaží všemi způsoby vyvrátit. Když zaklínadlo "Řecko" vyneslo jednou volební vítězství ODS, a jejím satelitům, proč by strach z Řecka nepomohl podruhé, potřetí, na věčné časy… Téměř každý študovaný zloděj, nazývaný "ekonom", pomůže. Kdo jiný vybraným "odborníkům", zataženým do kmotrovských mafií, umožní krást ve velkém než vláda ODS?


"Počet účastníků. Byl jsem na Václaváku i v listopadu 1989 a nejsem si jistý, zda tam tehdy bylo více lidí než dnes," konstatuje Dušek. Pan Dušek zapomíná na váhu hlasů lidí, kteří na Václaváku byli v roce 1989, a kteří tam byli včera. V praxi je hlas "chytrého" Pražana nejméně desetkrát těžší než hlas "hloupého venkovana z Brna nebo Ostravy". Aby se ze včerejších demonstrantů stali "bezcenní" penzisti, kteří se kvůli bužírování klobás a piva zdarma dostali do Prahy, se starají pražští novináři. Podle nich "nejrovnější občan" z nejrovnějších je v hlavním městě jedině Pražan, a ten včera raději opustil Prahu, aby na chatě či chalupě kutálel, oplácával a leštil svoji kuličku, která má původ právě v práci těch demonstrujících "venkovanů".


"Reformy jsou nutné," nechal se po demonstraci slyšet Kalousek, nejnenáviděnější politik v zemi . Pro koho jsou nutné, to ovšem neřekl. Možná jsou dobré pro stát. Pro jaký stát? Snad pro nějaký stát bez lidí. Většina lidí si Kalouskovy a Nečasovy reformy nepřeje. Je zde mnoho lidí, kteří jsou přesvědčeni, že hlavním zdrojem státních financí může být pracující občan, nikoli "Klausův obchodník s větrem." Ještě mnoho lidí pamatuje, že průmysl, zemědělství a zahraniční obchod byly schopny zajistit slušný život všem občanům. (Jiří Krž, 22.4.2012).

Žádné komentáře:

Okomentovat