"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 23. dubna 2012

Korupce při volbě prezidenta. V Nově zasáhla cenzura.

"Volali mi známí, že mně dosud kvůli té prezidentské volbě nevěřili výši nabízeného úplatku. Nyní se mi omlouvali a dali mi za pravdu. Tvrzení o dvou milionech pro některé senátory a poslance za hlas pro Klause totiž slyšeli ve zprávách TV Nova," uvedl tehdejší senátor Novotný.


Senátor během prezidentské volby oznámil, že se jej pokusil uplatit jiný člen ODS, aby svůj hlas odevzdal Václavu Klausovi. Poslance pak měl podle kuloárních informací uplácet lobbista který v té době nebyl politicky činný.


Identitu obou mužů Novotný nikdy nezveřejnil kvůli obavám z nesnadného prokazování takového tvrzení. Po 23. březnu, kdy se na TV Nova objevil jistý rozhovor, je ale vše jinak. Přestože zasáhla cenzura, a reportáž se ztratila, podezření je znovu na světě.


Peníze měli zákonodárci od obou mužů dostávat hotově přímo na Pražském hradě. "Nás, senátory, měl ve věci přesvědčování ´na starost´ kolega z ODS…" Údajně se to předávalo v prostorách, kde měla původně probíhat tajná volba. "Nebylo tam moc světla a hlavně tam nebyly kamery. Peníze samozřejmě cash, dva miliony v pětitisícovkách nejsou moc velký balík. Ten člověk, co to měl na starost, už v Senátu není," řekl poslanec. (Zdroj: Parlamentní listy)

Žádné komentáře:

Okomentovat