"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 10. února 2012

Slováci mají obavy o osud Budvaru.

Bendl chce urobiť v pivovare hĺbkový audit. Obvinil manažment na čele s Bočkom, že premenil pivovarnícky podnik na "štát v štáte." Za tri roky mali v Budvare údajne rozdať miliardu českých korún na marketing a viac ako dve miliardy do investícií, pričom podľa ministra vôbec nebrali ohľad na zákon o verejných objednávkach.

Boček však v utorok večer v Českej televízií s ľadovým pokojom odpovedal na desiatky otázok týkajúcich sa nielen financovania podniku. Uviedol, že nemá problém s kontrolou, ale s tým, "aby nám do dát pozerali ľudia, o ktorých sme presvedčení, že by u nich mohla fungovať predpojatosť alebo konflikt záujmov."

Boček je medzi pivovarníkmi, ale aj medzi českou verejnosťou považovaný za skvelého manažéra. Za dvadsať rokov vyhral z desiatok právnych sporov o značku Budweiser absolútnu väčšinu. Pivovar zmodernizoval a postaral sa o to, že Českobudějovický Budvar z ročnej produkcie 1,35 milióna hektolitra vyváža okolo 50 percent do 60 krajín. Slovensko je druhým najväčším exportným trhom Budvaru hneď po Nemecku a vlani predbehlo aj Veľkú Britániu. Slováci vlani vypili 83–tisíc hektolitrov Budvaru.

Anheuser Busch v januári tohto roku kúpil Meštiansky pivovar v Českých Budějoviciach. Podľa niektorých odborníkov tak získal predpolie na to, aby mohol urobiť rozhodujúci krok ku kúpe Českobudějovického Budvaru. Ten sa pokúšali predať takmer všetky české vlády, ale Boček všetky snahy o predaj vždy odvrátil. V českých médiách sa teraz špekuluje, že cesta k dohode s Anheuser Buschom vedie cez odstránenie nepohodlného riaditeľa Bočka. Je to práve riaditeľ, ktorý môže podpísať mimosúdnu dohodu so spoločnosťou Anhueser Busch ohľadom práv na značku Budweiser, o ktorú sa stále obe spoločnosti súdia v mnohých štátoch sveta. (Zdroj:http://debata.pravda.sk)

Žádné komentáře:

Okomentovat