"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 8. února 2012

Má Mádl morální právo radit vrstevníkům?

Dávat do souvislosti počínání rodičů s počínáním dětí je odporná věc, která připomíná nacistické a komunistické zvyky. Pokud se ale jedná o potomka, který drze radí svým vrstevníkům, aby napodobili jeho povedenou rodinu a terorizovali rodinné příslušníky, je to poctivé varování.

Herec Jiří Mádl se do předloňské geobelsovské volební kampaně ODS samozřejmě nezapojil náhodně, i když krom dědka a báby v rodině zřejmě nikoho přesvědčovat nemusel, neboť jeho otec Pavel Mádl i strýc Petr Mádl o své příslušnosti k ODS, straně, o které se hovoří jako o straně institucionalizované korupce, mají jasno.

Pavel Mádl spolu s jihočeským lídrem za ODS pro předloňské sněmovní volby a prachatickým starostou Janem Bauerem se podíleli na tunelování městského majetku v akci, která měla vést k vybudování Lázní svaté Markéty. Jejich přičiněním prachatická radnice majetek ztratila mimo jiné ve prospěch prapodivného lichtenštejnského podnikatele Markuse Haslera. (Tomuto pánovi patřila legendární toskánská vila, v níž se vybouřil nezapomenutelný premiér Mirek Topolánek). Vysvětlení podstaty tunelu veřejného rozpočtu v zakázce na část prachatické městské kanalizace spočívá v jediné citaci Idnes.cz: „Petr Mádl jako městský zastupitel figuroval ve dvou firmách, které spolu obchodovaly.“ Lázně sv. Markéty, které měly podle původního záměru stát již v roce 2005, nestojí dodnes: „Louka v Prachaticích je prázdná a hyzdí ji jen ruiny starých nestržených budov.“ O finančních kotrmelcích fotbalového Tatranu Prachatice by mohli vyprávět příznivci tohoto klubu.

Krajský soud v Českých Budějovicích shledal bratry vinnými – Pavla ve formě pomoci ke zmíněnému trestnému činu. Oběma vyměřil tresty odnětí svobody na dva roky s výkonem podmíněně odloženým v případě Petra na tři a půl roku, v případě Pavla na 33 měsíců. Revue idnes(David Růžička)

Žádné komentáře:

Okomentovat