"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 6. ledna 2012

Ještě větší (b....) genius než jsme doufali.

Ministr zemědělství za ODS Petr Bendl opět otevírá otázku, zda a v jaké míře by měl stát vlastnit lesy. Podle jeho názoru není potřeba, aby lesy patřily státu za každou cenu a v takovém množství jako nyní. Privátní vlastník se bude podle Petra Bendla o lesy vždy starat lépe.


Ministr Petr Bendl se také jasně vyjádřil k dominantnímu státnímu vlastnictví lesů v České republice.

„Myslím, že není potřeba, aby stát vlastnil lesy za každou cenu v takovém množství, v jakém je má. Stačí, když bude dělat nějakou politiku podpory lesního hospodářství a politiku rozumné regulace. Více není třeba. Ale to není podle mne otázka na toto volební období. Privátní vlastník se o lesy bude vždy starat lépe. A to není kritika Lesů ČR. Co stát nemusí vlastnit, ať nevlastní."


K ekonomickým výsledkům Lesů ČR ministr uvedl: „Jednou z věcí, do kterých mluvit nechci, je odpovědnost managementu za dobrý ekonomický výsledek Lesů ČR. To nemůže být ani součástí debaty veřejnosti. Lesy ČR nejsou sociální ústav. Chceme, aby produkovaly zisk v rozumné míře zajišťující dobrou budoucnost lesního hospodaření. Ceny se podařilo vysoutěžit dobře. Z pohledu Lesů ČR je to dobré. Ti, co nakupovali, řeknou: To je drahé. Ale za to Lesy ČR kritizovat nelze.“


Ministr, který ještě před 3 měsíci znal lesnictví z okna jedoucího auta, náhle mu rozumí lépe než tisíce studovaných odborníků, kteří v oboru pracovali desítky let. Po privatizaci noví majitelé lesů na něj nějakými podíly (šestinulovými) ze zisku jistě budou pamatovat.

Pak už zůstane k privatizaci jen ministerstvo - pokud už není v zástavě.

Žádné komentáře:

Okomentovat