"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 14. listopadu 2011

V. Británie v čele rebelů proti SZP.

Při dvoudenním bruselském jednání o Společné zemědělské politice zazněly hlasy, že návrhy Evropské komise je třeba přepracovat, odstranit z nich části, které by poškodily zemědělskou velkovýrobu.

Návrhy SZP by měly být tak upraveny, aby bylo umožněno zvyšování výroby a konkurenceschopnost. Mezi hlavní odpůrce Ciolosova návrhu patří zástupci Velké Británie, kteří by chtěli do sporu zapojit Evropský parlament. Chtěli by dostat na svou stranu konzervativní Evropskou lidovou stranu, jejíž prostřednictvím by podali nové návrhy. Vyzvali její poslance, aby britské návrhy podpořili.

Mr Backhouse, britský předseda pracovní skupiny pro obiloviny, z organizace COPA postupně přemlouvá všechny poslance socialistických a liberálních skupin Evropského parlamentu, rovněž vystoupil na konferenci SZP o ozelenění Evropy, kde řekl: "Shodl jsem se s poslanci, přístup zemědělců k ozelenění by měl být dobrovolný, neměl by vést k zvýšení nákladů a byrokracie, k snížení produkce a k omezení konkurence schopnosti."

Žádné komentáře:

Okomentovat