"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 4. dubna 2011

Česká vláda a diktatura úplatků.

Kauza ministra Vondry opět veřejnosti ukázala něco ze špíny, v jaké se utápí současná vláda. Že Kalousek přímo žádal odstoupení ministra obrany, bylo hodně neopatrné - mohl to udělat přes prostředníka , ale reakce premiéra Nečase byla jakoby ze starověku. "Kdo proti mně a mé straně pronese křivé slovo, padne!"


Nečasovi zřejmě moc stoupla tak do hlavy, že se chce pasovat do role neomezeného vládce. Vzniká tak dojem, že pod požitkářsky odulou tváří se skrývá nadutost císaře Nera, že přijde doba, kdy premiér bude pohybem palce, dolů a nahoru, určovat koho hodit lvům a koho zachovat.


Zatímco prezident Klaus, otec-budovatel systému "Peníze až na prvním místě," studuje ledovce i díla jihoamerických diktátorů, jeho následníci se všemi silami snaží ututlat jednu korupční aféru za druhou. Pro ODS, která přiznala oficiální vydání víc než půl miliardy za loňskou volební kampaň, Vondrových pár vyhozených milionů vedle Bakalových či Jágrových darů je "prkotinou".


ODS táhne za jeden provaz - alespoň ve vládě - jiné je to u "Véčkařů", kteří si nemohou na stranickou disciplinu zvyknout. Bárta se pochlubil, že vydělal 32 milionů za poslední tři roky, a Škárka prozradil, že za Bártovy peníze musí být poslušný. Není důvod nevěřit, avšak v tomto případě korupce je vnitřní záležitost strany. Je ovšem otázkou, co si o této stále méně důvěryhodné straně myslí voliči.


Není možné nevidět, že přes jednu korupční aféru za druhou mnoha voličům současná vláda vyhovuje a je vzorem. Ryba páchne od hlavy. "Když se uplácí ve vládě, proč by se nemohlo uplácet jinde?" (jk, 4.4.2011)


Odkaz

3 komentáře:

  1. Hlava CR je na Hrade. A ryba smrdi skutecne od hlavy.

    OdpovědětVymazat
  2. Klausovým dědictvím je tak v tomto kontextu i naprostý současný rozval české schopnosti si vládnout či prázdné řečnění o reformách a standardní demokracii, kterou z pozadí ovládají kmotři a ekonomické skupiny stvořené už Klausovou privatizací bez přívlastků. Je jasné, že Evropská unie toto eldorádo mafiánského kapitalismu ohrožuje, protože i se svými chybami a „demokratickým“ deficitem je ve srovnání s českou realitou výspou civilizovanosti. I proto ji prezident a jeho okolí nenávidí.

    OdpovědětVymazat
  3. krást se vyplácí i hlavě čr- http://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE&feature=player_embedded

    OdpovědětVymazat