"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 9. června 2017

Češi kradou v Rakousku jako straky


Od 8. do 17. května bylo v rakouském příhraničním okrese Gmünd odcizeno pět motocyklů (tři v Gmündu, a po jednom v Brandu a v Litschau. Rakouští detektivové zjistili, že krádeže má na svědomí pětatřicetiletý muž z České republiky a požádali o pomoc jindřichohradeckou policii. 


Když v policie v Jindřichově Hradci zastavovala podezřelý motocykl, motocyklista jim začal ujíždět. V honičce s policii havaroval, zranil se a byl záchrankou dopraven do českobudějovické nemocnice. Tam pobyl jen krátce, protože utekl. Byl však zadržen ve svém bydlišti, kde byl nalezen automobilový přívěs, který byl viděn v místech krádeží a na půdě motocykl ukradený v Litschau.

Pětatřicetiletý muž byl vzat v Českých Budějovicích do vazby. Mimo výše uvedených motocyklů přiznal, že se vloupal v Gmündu do obchodu, kde odcizil velmi drahý elektrický motocykl. Dva ukradené motocykly už česká policie nalezla, ostatní byly prodány v České republice.

Další zloděj byl zatčen rakouskou policií na hraničním přechodu pro pěší a cyklisty 16. května. Upozornil na sebe nervozitou. Tvrdil, že jízdní kolo koupil u nádraží za 50 eur od nějakého Rakušana. Tomu policisté nevěřili a dvacetiletého muže vzali do vazby. Při vyšetřování přiznal krádež tohoto kola v Rakousku, ale i dalších pětadvaceti kol. Pomáhal mu další jedeadvacetiletý Čech.

"V Gmündu se kola kradou snadno, protože lidé je nezamykají," přiznal zloděj. UKázalo se, že v Rakousku krade delší dobu. V dub letošního roku zahlazoval na staveništi jednoho domu stopy tím, že zapálil kontejner. Byl tahdy zadržen, ale hned propuštěn. Tentokrát státní zástupce dal příkaz k vazbě ve věznici Krems.Žádné komentáře:

Okomentovat