"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 18. května 2013

Hadamczík v zrcadle zahraničního tisku.

Dva týždne pred začiatkom šampionátu prehrali Česi prípravný zápas v Bratislave 0:3 a tak slabo federálny partner na Slovensku ešte nehral. O týždeň neskôr paralelne so záverečným turnajom Euro Hockey Tour v Brne končila základná časť NHL. Domácim príprava herne nevyšla, ale pri radostnej správe, že do mužstva príde jedenásť hráčov zámorskej profilgy to v tú chvíľu akosi nikomu neprekážalo. V zmysle: Nedarí sa, nič to, vymeníme polovicu mužstva, a pôjde to. A tak reprezentácia odcestovala na vrchol sezóny so sloganom: Chceme zlato.

 Lenže zo šiestich súbojov v základnej skupine polovicu prehrali a keby minulú nedeľu Nóri porazili Švajčiarov, nedostali by sa šesťnásobní majstri sveta prvýkrát ani do štvrťfinále. Šancu ale dostali, a preto pred rozhodujúcim duelom o štvrťfinále s Nórmi narýchlo prišiel ofenzívny obranca Židlický a univerzálny center Plekanec. Súboj s vyčerpaným súperom pohodlne zvládli a svalnaté reči o najvyšších ambíciánch sa objavili znova. Opäť v štýle: S nimi dvoma, už nemôžeme nebyť neúspešní. Lenže výkonom vo štvrťfinále proti výborným Švajčiarom sa vrátili tam, kde boli skoro celý turnaj. V hernej katastrofe. Ťažko korčuľovali, prehrávali osobné súboje, strieľali z málo nebezpečných priestorov a nehrali kompaktne. To všetko postupom času s niekoľkokrát poprehadzovanými útokmi a bezradným trénerom.

Celý scenár neustálych príchodov nových tvári spolu s teóriou o vlastnej bezchybnosti z pozície absolútnej moci riadil kouč Hadamczcik. Obchodník s pozemkami a nehnuteľnosťami, miliardár s kontaktmi na najvyšších politikov, ktorý dostal od štátu viacero neprehľadných zákazok. Človek s arogantnými sklonmi, dostávajúci pod tlak všetkých okrem seba, sa stal časom vplyvný človek v hokejovom prostredí s dlhodobým kontraktom, ktorý nikto iný pred ním nedostal. Na svetovom šampionáte na Slovensku pred dvoma rokmi nemal problém riešiť svoju nespokojnosť s posudzovaním faulov priamo so šéfom svetového hokeja René Faselom. A tento rok v Štokholme jedno celé dopoludnie venoval namiesto príprave na Nórov výčitkám českým žurnalistom o článkoch v médiách. Pri nich stihol vulgárne pred hráčmi a ostatnými novinármi napadnúť redaktora Sportu. Hadamczik pritom spochybnil, čo sám deň predtým povedal. Na povrch sa dostala známa skutočnosť. Že nemá kutlúru.

Žádné komentáře:

Okomentovat