"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 18. března 2013

Ministři zemědělství EU opět jednají o reformě.

Dnes odpoledne se v Bruselu sejdou ministři zemědělství členských zemí EU, aby jednali oo reformě evropského zemědělství, která se dostala na mrtvý bod.

Do zemědělské politiky EU zasáhl Evropský parlament, takže se budou projednávat jeho návrhy. Jsou 4 hlavní problémy, na kterých vázne dohoda.

Evropský parlament odmítl separátní doplňky předložené hlavními politickými frakcemi, které požadovaly zahrnout certifikované environmentální programy do 30 % „zelené pomoci“, pokud by byly „ekvivalenty“ ke třem novým nástrojům ozelenění. Tento krok převrátil plán podporovaný poslanci výboru, který by umožňoval tyto programy kvalifikovat jako zelené ze svojí povahy, a tak by měly automaticky nárok na podporu. Namísto toho se tedy zdá, že bude opět toto téma předmětem trialogu s Evropskou radou, která se silně přiklání k „ekvivalentům“, tedy k přístupu, který by dával farmářům vyšší míru flexibility. Environmentální nevládní organizace urychleně přivítaly tuto modifikaci.
 EP schválil strop dotací pro velké podniky 300.000 eur, když návrh socialistů jsnížení stropu na 200.000 eur jen těsně neprošel.

Žádné komentáře:

Okomentovat