"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 27. listopadu 2012

Za úspěchy komunistů je dlouhodobá práce pro chudé.


Úspěch komunistů ve Štýrském Hradci nyní zaměstnává rakouské politology. Jak je to možné? ptají se. V hlavním městě Štýrska je 17 okresů, z nichž v 16 vládnou lidovci. V jednom okrese budou poprvé v historii vládnout komunisti. Jedná se o okres Gries.

Okres Gries, ležící na na pravém břehu řeky Murufer, bude určitě způsobovat problémy hlavnímu městu i celé zemi. V dělnickém okrese je spousta imigrantů a jsou velmi nízké platy. Toto však asi nebudou hlavní příčinou toho, proč komunisti celkově mají v celém Štýrském Hradci velké množství hlasů. Komunistická strana je totiž velmi silná i v tradičních měšťanských okresech v centru města nebo v okrese Geidorf. Také na druhé straně města, v městské části Lend, kde se v posledních letech usazují vědci a podnikatelé, mají komunisti značnou podporu.

Za úspěchem Komunistické strany Rakouska v Grazu zřejmě stojí starý komunista Ernest Kaltenegger, který v letech 1998 až 2005 měl jako městský radní na starost bydlení. Lidovou bytovou politikou si vybudoval pověst "Anděla chudých" a ombudsmana sociálně slabých. Tato politika se promítla nejen v hlavním městě, ale v celé zemi. Důvodem úspěchu komunistů ve Štýrsku může být také nečitelná politika socialistů, kteří i v minulých volbách utrpěli ztrátu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat