"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 1. října 2012

Klaus Evropu nezajímá.

Na státní návštěvy Klaus ve svém druhém prezidentském období jezdil převážně do neevropských zemí a na Balkán. Celkem vykonal 19 státních návštěv. Do zemí EU zamířil od roku 2008 jen třikrát, a to na Slovensko, do Lotyšska a do Irska. Oficiálně o jeho návštěvy nebyl v zemích EU zájem.

To ovšem neznamená, že se v ostatních zemích neobjevil. Když ho nepozvaly hlavy států, tak se vnutil. Jezdil na takzvané pracovní cesty, jichž vykonal třicet. Při těchto cestách prezentoval své omezené názory na vývoj v Evropské unii a snahy o změny reagující na globální oteplování. Prezentace a autogramiády Klausových knih o evropských otázkách a sporech o globální oteplování byly součástí programu drtivé většiny Klausových cest, i včetně těch mála státních.

Klaus na Hradě má skončit v březnu. V listopadu chtěl ještě letět na summit ASEM v Laosu a v lednu na summit EU-Latinská Amerika v Chile. V závěru svého prezidentování tedy chtěl navštívít zemi, kde se jsou "levně" k mání protokolární pe­ra. Ještě jedno by se do zaslouženého důchodu jistě hodilo. Je však možné, že po Ondroušově výhružném incidentu se špuntovkou Klaus už paty z Hradu nevytáhne.

Kdo se po Klausově příchodu na pražský Hrad obával, že otec privatizace znesvětí starodávné sídlo českých panovníků, může si už dnes oddechnout. Hrad přežil padouchy jako Beneš, Gottwald či Husák a přežije i Klause. (Jiří Krž, 1.10.2012)

Žádné komentáře:

Okomentovat