"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

neděle 28. října 2012

Jak bohatnou ruští politici.

Najít člověka, který šel do politiky z nějakých jiných pohnutek, než je vlastní prospěch, je stále obtížnější. Bylo tomu tak i v minulosti.  Mít moc (komunisti) nebo majetek (liberálové), nejlépe obojí (socialisté), to jsou sny lidí, kteří dnes usilují o přízeň voličů. Výjimkou není ani současné kapitalistické Rusko.

Točí se člověku hlava, když si uvědomí, kolik tunelářů, podvodníků a zlodějů se v tak malé zemi, jako je Česká republika, pohybuje v politice nebo má na politiky kontakty. Lze si představit, kolik se toho ukradne v zemi, která je dvacetinásobně větší, například v Rusku? V těchto dnech se v ruském tisku objevily zprávy o podvodech s nemovitostmi na ruském ministerstvu obrany.

Podle oznámení vojenských vyšetřovatelů byly v letech 2009-2010 podvodným způsobem prodány vojenské nemovitosti v hodnotě 200 miliard rublů. Pozornost vyšetřovatelů nyní přitahuje bohatá Krasnodarská oblast, břeh Azovského moře.

Jednou z podivně prodaných vojenských budov je, jak říkají místní lidé, "vila Serdjukova", která byla odhadnuta na 300 milionů rublů, ale byla prodána za 92 milionů rublů (1,5 mil. Kč).

V roce 2010 začala přestavba objektu, údajně pro účely obrany země. Byl ohrazen zdí včetně pláže, na kterou byl obyvatelstvu znemožněn přístup. V objektu byl zřízen přístav pro jachty, přistávací plocha pro vrtulníky, bazény, parky aj. Pak se majitelem objektů na ploše 3 ha údajně stala, jak je uvedeno v katastru nemovitostí, společnost OOO Citi Ingeniring, která má blízko k magnátovi Samiru Simandieviči Abramovovi. Podle místních obyvatel je skutečným majitelem vily ministr obrany Anatolij Serdjukov, který je okolí často viděn.

Žádné komentáře:

Okomentovat