"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 28. července 2012

Sagan: Prvá olympijská skúsenosť bola sklamaním


Kazašský cyklista Alexander Vinokurov (37) vyhral zlato v pretekoch s hromadným štartom v uliciach Londýna. Slovenská nádej, ktorá nedávno excelovala na Tour de France, prišla do cieľa na 34. mieste so stratou 40 sekúnd na víťaza.+

„Som sklamaný. Nemali sme už v pelotóne prehľad, prišiel únik a odišlo do čela príliš veľa ľudí. Keby ušli napríklad len deviati, dojazd by vyzeral úplne ináč. Ja som čakal v pelotóne, zaregistroval som, že nastupovali, ale keďže to bolo na 120.-130. kilometri, povedal som si, že je to veľa. Čakal som, že sa pelotón so skupinkou 'zíde', nestalo sa tak. Fyzicky som sa cítil v pohode," hovoril pomaly v cieli ešte očividne rozčarovaný 21-ročný Žilinčan.

Tridsaťsedemročný Vinokurov v záverečnom špurte predstihol závere strieborného Kolumbijčana Rigoberta Urana. Bronz získal nórsky pretekár Alexander Kristoff.

Kazašský veterán využil v závere obrovskú chybu o trinásť rokov mladšieho Urana, ktorý išiel z prvej pozície. Kolumbijčan sa pozrel cez ľavé rameno, no skúsený Vinokurov ho obehol sprava a prišiel si pre olympijský triumf.

"To je ale spôsob, ako ukončiť kariéru. Boli to ťažké preteky, stále sa niečo menilo. V závere som musel vyštartovať. Som veľmi unavený," povedal v cieli Vinokurov.

Preteky sa skončil totálnym neúspechom pre domácu krajinu a najväčšieho favorita Marka Cavendisha. Briti celý čas diktovali tempo , no podcenili únik veľkej skupiny a v záverečných 40 kilometroch ju už nedokázali dotiahnuť. Veľká Británia skončila bez medaily. Rovnako na tom bol aj ďalší favorit Nemec Andre Greipel.1 komentář:

  1. Krátce po revoluci se objevila řada do té doby
    bezvýznamných drzounů, jako byli Klaus a Mečiar, které neměl kdo usměrnit, a kteří měli mnohem více ambicí než oprávněných schopností. A české a slovenské ovce -občané, mlčely. Dva vyčůránkové si splnili sen o své kariéře na úkor celého národa. Slováci to pochopili o něco rychleji a Mečiara odstavili, byť pozdě. Češi nedokázali ani to a udělili za svého likvidátora hlavu státu. Hned po Americe jsme zemí neomezených možností zejména pro lumpy.

    OdpovědětVymazat