"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

sobota 21. července 2012

Ministři zemědělství EU odhlasovali opatření EK.

Evropská unie je rozdělena v názorech na budoucnost používání podpůrných nástrojů pro zemědělství. Zatímco skupina tvořená Německem, Velkou Británií, Dánskem a Švédskem tento týden v Bruselu požadovala ekonomickou opatrnost a jasnou definici, pojmenovat jaké nebezpečí krize znamená, ostatní vlády chtějí jen najít prostor pro uniknutí z problémů.

EK po roce 2013 plánuje především vytváření zvláštních fondů, které budou řešit výpadky v zásobování potravinami. Chtějí také, aby Evropský parlament a EK mohly v případě kolapsu mít pravomoci k rychlému zasáhnutí proti jakékoli krizi.

Německo a další výše uvedené státy tvrdí, že protikrizová záchranná síť EU je dostatečná a neměla by být zvětšována, pouze být efektivnější. Návrhy komise jsou příliš všeobecné, nepojmenovávají přesně situaci. Ostatní státy však s návrhy komise souhlasily.

Komisař EU Ciolos vyjmenoval zemědělské produkty, které by z krize měly profitovat a nadále by měly být zachovány. Jedná se o brambory, mouku, jatečné koně a korek. Varoval také před rušením regulačních opatření.

Žádné komentáře:

Okomentovat