"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 19. dubna 2012

Stát je pro politiky, nikoli pro občany?

Premiér Nečas sice navrhuje nové volby. Je to však jen jeden z projevů jeho pokrytectví, protože ve skutečnosti udělá vše, aby nové volby nebyly. Dnem, kdy Sněmovna třípětinovou většinou odhlasuje nové volby, teoreticky končí její funkční období, takže končí i platy, užívání poslaneckých bytů, asistenti, auta, počítače, telefony, zahraniční cesty a vše, co zákon přidává k funkci poslance. Představa, že se český politik dobrovolně vzdá několika milionů, které mu ještě dva roky poslaneckého mandátu vynesou, je z Říše pohádek.


Nečas nejasné harakiri vládní koalice ohlašuje zřejmě na základě Klausova vyhrožování, že úřednickou vládu sestavovat nebude, a na základě tlaků opozice, odborů, občanských iniciativ a velké části veřejnosti. Klaus jako hlavní tvůrce korupčního prostředí, které přinesla privatizace státního majetku, zřejmě stojí i za současnými politickými roztržkami, hlavně ve Věcech veřejných. Kontakty s Vítem Bártou jaksi nevyšly, překazila je Kočí. Takže si Klaus jako mistr destrukce (rozbití státu, Občanského fóra atd.) si na kobereček předvolal Karolinu Peake a poradil jí, aby Johnovu a Bártovu firmu, i se všemi dluhy, opustila a jednoduše založila firmu novou.


Věci veřejné nepodniknou žádný krok, který by vedl k předčasným volbám, řekl předseda Věcí veřejných Radek John, podle kterého je potřeba zabránit vítězství a vládě ČSSD a komunistů. Zodpovědnost je omílané klišé politiků, kteří jsou u moci. Ve skutečnosti jde jen o prospěch, hlavně o peníze, nikoli o chod státu a jeho pomoc občanům země. Zoufalství lidí, kteří se zásluhou politiků dostali do stresu, přibývá.


Tragická událost se stala ve čtvrtek 19. dubna krátce před 11. hodinou na Lannově třídě v centru Českých Budějovic. Z okna bytu ve třetím patře jednoho domu v dolní části frekventované pěší zóny mezi nádražím a náměstím Přemysla Otakara II. vyskočila šestašedesátiletá žena z Budějovicka. Utrpěla mnohačetná zranění a na místě zemřela.


Výrazně vzrostl počet sebevražedných pokusů na železnici. Loni jich bylo zhruba třikrát více než v roce 2010. V roce 2011 zemřelo na železnici 265 lidí, v prvním čtvrtletí roku 2012 to bylo 48 osob. (Jiří Krž, 19.4.2012)

2 komentáře:

  1. zločinný režim jí ukradl práci , neměla peníze na drahé léky ,jídlo z masokostní moučky a nájem skočila z okna, každodenní oběti bestiálního kapitalismu,

    OdpovědětVymazat
  2. Chcete se mít na stáří lépe?Mít nějaké jistoty,že vám nějaká svině na katastru neprodá váš barák nad hlavou?Že až přijde doba a vy budete potřebovat léky,aby jste na ně měli?Prodejte co máte a běžte žít JINAM.Všude se už žije lépe a VŠUDE to funguje,jen ne zde,v tom spícím království se spícími vládními čuniteli.Oni tady budou sami a vychcípají hlady.

    OdpovědětVymazat