"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 27. dubna 2012

Hvězdicová jízda do Kostnice, demonstrace na podporu sedláků.

Hvězdicová jízda německých sedláků včera končila před kostnickým hotelem, v němž se konala konference o udržitelné zemědělské politice. Na 400 malých producentů mléka přišlo s kravskými zvonci před hotel, přičem 170 traktory zablokovali hlavní ulici, aby demonstrovali proti zemědělské politice německé vlády.

  "Požadujeme agrární politiku, která zajistí i pro malovýrobu spravedlivé ceny, nikoli jen pro průmyslové zemědělství," řekla pro Südkurier Anneliese Schmeh z Hospodářského družstva. "Pouhý růst průmyslové výroby je zastaralý princip." Německý mlékařský svaz zopakoval svoji výzvu, aby došlo ke zvýšení výkupní ceny mléka na 40 centů. Jinak výrobci mléka nejsou schopni pokrýt výrobní náklady. V současnosti se cena mléka pohybuje kolem 33 centů a je nebezpečí, že klesne na 27 centů (6,75 Kč) Předseda svazu Romuald Schaber vyzval vládu, aby podporovala sedláky, nikoli zemědělský průmysl. Potom zástupci producentů mléka předali ministrům manifest s návrhy na řešení situace. "Nejedná se o přehnané požadavky, může je splnit ministryně zemědělství," dodal Schaber.

 Při protestní akci plul po řece do přístavu vor, na němž byla plastová kráva Faironika a plakát se švábským nápisem „M'r lond id luck“, nedáme pokoj, dokud neuspějeme.

Žádné komentáře:

Okomentovat