"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 14. dubna 2011

Povolí lidem nervy a vyjdou do ulic?

"Hrozím se toho, až lidé vyjdou do ulic, protože není žádná jiná únosná alternativa toho, co by mělo následovat. Netroufám si odhadnout, co všechno se pak může stát a už teď si jen přeju, aby to, pokud je to vůbec možné, dopadlo dobře," varuje v Parlamentních listech politoložka VŠE Vladimíra Dvořáková a poukazuje kriticky na to, že jde o stav již dlouho neúnosný, který může mít dalekosáhlé důsledky.

Současná situace se již zcela vymkla všemu, co politologie umí vydedukovat, spočítat a odhadnout. Česká politika zřejmě klesla na úroveň studené války zpravodajských služeb. Každý na každého sbírá kompromitující materiály.

Hlavní aktéři jsou svými protivníky určeni k odstřelu, politici se drží vzájemně u krku a vládnou prakticky lidé, jimiž se politici obklopují. Z ministerstev jsou vyhazováni odborníci. Jsou nahrazováni různými podivnými kamarády, kteří okamžitě dostávají milionové odměny. Novináři jsou zavaleni nahrávkami jakýchkoli více- či méně důležitých rozhovorů politiků. Do toho se plete ještě prezident Klaus, který v uchlácholení politických kohoutů vidí příležitost jak si zase vylepšit pochroumanou pověst kleptomana.

Bohužel na jakoukoli krizi nedoplatí ti nahoře, ale ti nejobyčejnější občané. Zákonitě je to odměna za to, jak co občané vhodili do volebních uren. Poslechli falešné hlasy Mádla a Issové a volili nekompromisní reformní politiky. Neuvědomili si, že tím nesli vlastní kůži na trh. (J.Krž, 14.4.2011)

Žádné komentáře:

Okomentovat