"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 17. března 2011

Hysterie ve světě a Nečasův strach z chudoby.

Japonsko je na opačné straně Země, přesto tamní katastrofa ovlivní světovou ekonomiku, včetně evropské, víc, než si kdokoli před několika lety ještě dovedl představit. Svět se zmenšil. Po finanční krizi a povstáních na severu Afriky přišla tedy další rána.



Na mezinárodních trzích zemědělskými komoditami vypukla panika. Investoři se bojí o své peníze a snaží se kapitál ze zemědělských trhů dostat do bezpečí. Mimo těch, kteří se bojí o své investice, se rojí spekulanti a podvodníci - hyeny chystající se urvat co nejvíc na neštěstí jiných.


V pondělí a v úterý panoval jakýsi stav beztíže, včera začaly ceny stoupat. V celém světě se očekává i prudký vzestup maloobchodních cen, především potravin, energií a pohonných hmot. Přes všechna ujišťování hygieniků, že nebezpečí radioaktivního ozáření nehrozí, obyvatelstvo všech zemí světa se vrhlo na skupování jodových tablet.



Podle osvědčeného receptu ODS, jímž je nahánění strachu z ekonomické katastrofy, jedná český premiér Nečas. Jeho inteligenci odpovídá demagogické prohlášení, že odstavení českých jaderných elektráren nepřichází v úvahu, protože by to znamenalo katastrofu ekonomiky země. To, že jsou elektrárny pravidelně odstavovány při údržbě a žádná katastrofa se nekoná, to samozřejmě neuvádí. Lidé by si totiž mohli z toho vyvodit, že většina elektřiny z jádra je prodávána do zahraničí, což zřejmě zásluhou různých tunelů příliš ekonomiku země neovlivňuje. O tom, že dříve v ČR nebyly jaderné elektrárny a katastrofa nebyla, je dneska téměř zakázáno mluvit. Kdo se o to pokusí, tomu pragmatici vysvětlí, že po staru se žít nedá. Technický pokrok prostě vyžaduje oběti. (Jiří Krž, 17.3.2011)

1 komentář:

  1. S jadernými elektrárnami uděláme krátký proces, řekla německá kancléřka Merkelová.

    OdpovědětVymazat