"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 24. srpna 2016

Poštu doručují i roboti

Švýcarská pošta testuje ve třech obcích pojízdného robota, který rozváží poštovní zásilky. Roboti jezdí po chodnících tempem běžné lidské chůze. Testování robota probíhá ve městech Bern, Köniz a Biberist.

Zaměrem nasazeni robotů do poštovních služeb je doručení důležitých balíků i v době, kdy jsou doporučovatelé mimo poštu. Jedná se hlavně o zásilky léků či potravin pro chronicky nemocné pacienty. Testování povolil úřad pro silniční dopravu, robot může tedy jezdit po chodnících přejíždět i po přechodech pro chodce. 

Jak upozornil vedoucí poštovního logistického centra Image, záměrem zavedení robotů není nahrazení tradičních doporučovatelů. Je to však reakce na rostoucí požadavky internetových obchodů. 

Poštovní robot se pohybuje rychlostí 6 km/hod a může vézt až 10 kg zásilek. Řídí ho kombinace signálů z pošty, GPS, kamer aj. Robot automaticky se vyhýbá překážkám i zastaví. Upozorňuje na sebe bzučivým zvukem. Po dojezdu k zákazníkovi se box otevře a odešle hlášení, že zásilka dorazila v pořádku. Poté robot zavře víko a vrátí na své stanoviště.

Žádné komentáře:

Okomentovat