"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 22. dubna 2013

Jak se marxisté převlékli za kapitalisty.


Takzvaná česká pravice se zrodila v průběhu dělení Občanského fóra. Tehdy už utichaly fráze o pravdě a lásce a netrpělivá veřejnost tápala v informacích komunistických ekonomů.

Situace využil Václav Klaus. Získal podporu ukřivděných polokomunistů v regionech a jejich zásluhou odstranil své pražské kolegy z OF (V. Komárek apod.). Tvrdě odmítl dialog s osmašedesátníky“ a pasoval se do pozice nového lídra „ekonomické revoluce“ a ikonou materialistů. Využil toho, že se ve vedení OF se zpočátku více hledělo na uměleckou a filozofickou rétoriku a byla opomíjena ekonomika.

S Václavem Havlem udělal Klaus dohodu o tom, že on nebude blokovat restituce a za to Havel podpoří privatizaci. Za Klausem se začali houfovat ti správně hladoví vlčáci, kteří nejen tušili, nýbrž i dobře věděli, že se bude porcovat majetek v řádech stovek miliard. A ta „elita z nich věděla i jak na to.

Kromě mnoha různých verbálních odkazů na Adama Smithe, Friedricha Augusta Hayeka, ale taky Miltona Freedmana, a nakonec i Margaret Thatcherovou, však toho v reálné politice mnoho pravicového nebylo. Opak byl spíše pravdou. Začal se jakoby budovat kapitalismus bez kapitálu a kapitalistů.

Nastoupila pravice bez pravicových hodnot, která kapitalizmus znala jen z Večerního univerzity marxizmu-leninizmu. Podle toho vypadalo dalších 20 let. Stačilo jen otočit kabát a říct nemám rád komunisty a osmašedesátníky, tudíž jsem pravičák. Tyto věty podle pronášeli i členové KSČ. Byli mezi nimi například i placení vrcholoví funkcionáři SSM.  Agenturní sítě StB a KGB se staly sítěmi privatizačními. Někteří jejich příslušníci dokonce psali zákony, třeba ten o kupónové privatizaci.

V té době svou příležitost vycítil Miloš Zeman. A začal hrát roli levicového Klause. Zeman vyluxoval všechny levicové alternativy a začal se ostře vymezovat vůči Klausovi. Hesla o spálené zemi a zločinech století zabrala. Tato sorta polokomunistů a marxistů odhadla, že Zemanův levicový pravičák by mohl být úspěšnější než Klausův pravicový levičák. Všichni samozřejmě vylézli z hnízda Karla Marxe. 

Právě tehdy se zrodila pověstná opoziční smlouva, která "přikryla devadesátá léta nepropustnou těžkou dekou. Zeman chtěl vládnout a Klaus potřeboval udělat tlustou čáru za rozkradením státního majetku, a tak se pragmaticky dohodli. Éru bankovního socialismu ukončil  Zeman sanací bank a následným prodejem. To nedobré se přelilo do Konsolidační agentury. Začalo se tomu říkat úspěch. Ostatně spojenectví Zeman - Klaus funguje do současnosti.

Muži privatizace v podstatě  pořád mají k dispozici celou mašinerii státního aparátu, média, peníze a vlivné kamarády. Většinová společnost, dlouhodobě masírovaní marxizmem-leninizmem, rezignovala, rozdělila se na více či méně chudé komunisty a nekomunisty a pasivně konzumuje, co jí prospěcháři z medií předloží pod nos. A podle osvědčených triků sedá na lep a volí to okřídlené menší zlo. Tak vypadá produkt naší polistopadové fasádní demokracie. (jiří Krž, 22.4.2013)

Žádné komentáře:

Okomentovat