"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 17. října 2012

Proč volíme komunisty.


Patřím totiž mezi ty blbce, kteří volili komunisty, podotýkám, že poprvé v životě.  Nemám na co zapomínat. Pravda, byly také různé nešvary, které nás tenkrát rozčilovaly, jenže ve srovnání s dneškem mi připadají dost malicherné. Zato to, co vidím kolem sebe dnes, mě přinutilo volit tak, jak jsem volila.

Tenkrát sice nebyly každý den banány, ani tolikrát doposud omílaný hajzlpapír, ale věděla jsem, že ve stáří či v nemoci bude o mě postaráno, věděla jsem, že když mi onemocnělo dítě, mohla jsem s ním být doma tak dlouho, jak bylo třeba a nemusela jsem se bát propuštění, věděla jsem, že v 54 letech budu mít důchod, ze kterého se dá slušně žít...atd.

Dnes musí nemocné a postižené děti žebrat v médiích o příspěvky na jejich léčbu, protože rodiče na to nedosáhnou, pokud chce chytré dítě studovat, zadluží sebe i rodiče na hromadu let, zatímco miliardy a miliony létají kolem jako balonky, bohužel nesprávným směrem.

Tak zvané vymoženosti, jako že se může veřejně nadávat na poměry, nebo že se může na dovolenou třeba na Havaj, to je průměrnému člověku platné jak zuby u zadku. Takže proto jsme my blbci volili tak, jak jsme volili! (Marie H.)

9 komentářů:

  1. Průměrný důchod v roce 1988 byl: 1.500 Kčs
    Průměrný důchod v roce 2012 je: 10.740 Kč

    1.500 Kčs je díky míře inflace mezi roky 1988-2012 rovno cca 7.500 Kč.

    V dnešních cenách je tedy současný důchod oproti tomu kumunistickému větší o 3.240 Kč, tedy o 30%.

    Lidská paměť je hrozně ošidná, nedá se na ní spoléhat. Zlaté časy vždycky už byly. Faktem ale je, Marie H., že až půjdete do důchodu, tak si za něj koupíte o třetinu více než si koupil důchodce před revolucí. Stačí se kouknout na data Českého statistického úřadu, což je přesně to, co Komunisté nechtějí, ti sázejí na nostalgii po jistotách a to, že se lidé raději vrátí k časům kdy měli sice prd, ale všichni stejně.

    Ivo Zelinka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pane Zelinka, zjistěte kolik kolik se v roce 1989 platilo nájemné z bytů, daň z nemovitostí, veřejná doprava, elektřina, voda, uhlí, léky atd., potom počítejte! Průměrný důchod byl 63 procent průměrné mzdy, takže se dalo žít normálně. Dnes je 38 procent.

      Vymazat
    2. Pokud se chceme bavit vážně, je třeba vycházet ze stejných statistických dat. Následující link odkazuje na údaje ČSÚ, vše důležité je na straně 122 resp 124, pokud preferujete graf.

      Takže ještě jednou:
      průměrný důchod v roce 1988: 1496 Kčs čistého
      průměnrý plat v roce 1988: 2451 Kčs čistého
      poměr důchodu k platu: 57,1 %

      průměrný důchod v roce 2009: 10027 Kč čistého
      průměrný plat v roce 2012: 18254 Kč čistého
      poměr důchodu k platu: 54,9 %

      Pokles poměru důchodu k platu činí tedy 2,2 %. Je tedy prakticky neměřitelný. Stále však platí, že došlo k reálnému nárůstu mezd (se započtením inflace) od dob kumunismu.

      Spotřební koš se zdražil 5,1x, tudíž pokud by na tom důchodci měli být stejně jako v roce 1988, jejich důchod by musel činit:

      7627 Kč čistého. To by byl skutečný "komunistický důchod" z roku 1988 v dnešních cenách. Sečteno a podtrženo, nespoléhat na paměť, ale data. Až já budu v důchodu a budu vzpomínat na svá mladá léta, tak taky budu všem vyprávět, jak se v devadesátých létech žilo mnohem lépe než v roce 2045, ale pravda to nejspíš nebude.

      S pozdravem
      Ivo Zelinka

      Vymazat
    3. Omlouvám se, zapomněl jsem uvést ten odkaz na ČSÚ. Připomínám, strany 122 a 124.

      http://www.vcizp.cz/doc/2010/STAT_ZP_2010_VCIZP.pdf

      Ivo Zelinka

      Vymazat
    4. Je rok 2012, neotevřely se od roku 2010, kdy vládl antisociál Drábek,nůžky, když mzdy byly zvyšovány každé čtvrtletí, důchody nikoli?

      Vymazat
    5. ČSÚ dokáže spočítal i nespočitatelné, aby to vyhovovalo tomu,od koho dostane dobře zaplaceno. 8-))

      Vymazat
    6. Myslím, že je úplně jedno co říká statistika, kdyby se paní Marie většinu svého komunistického života pohybovala jinde než ve svém spokojeném zaměstnání(pracovní tábory, vězení atd.), kdyby její děti měli život nalajnovaný podle životopisu svých rodičů, kdyby v zaměstnání byli úspěšnější červení straníci s pochybnou intelingencí,ale s dobře vyvinutou schopností donašečství. Kolikrát se byla podívat v obchodech pro komunistické prominenty (Praha)atd. tento výčet by mohl směřovat do nekonečna. Důchodci se v této době dožívají mnohem většího věku než dříve díky pokročilejší medicíně, díky informacím i odjinud než z matičky Rusi.
      Průměrný člověk nemusí jezdit na Havaj či i do našeho českého Chorvatska, průměrný člověk se může svobodně rozhodnout do kterého koutu naší země se může podívat, aniž by ho někdo podezříval, že chce vědět co se prodává za hranicí. Každý žijeme to na co máme. Každý můžeme změnit náš život, že chceme my a ne naše "STRANA". Každý z nás může jít dělat hnusného politika, každý z nás může pracovat v zahraničí, pokud na to má, nemusí čekat na to až nám to schválí náš soused z dělnické třídy s červenou průkazkou.
      Současní (naštěstí ne všichni) důchodci proti těm budoucím mají jeden výrazný handicap " STRANA" je nenaučila se starat sami o sebe. Ale mají nespornou výhodu proti těm budoucím, mají stálý příjem od státu.Teď v této době. My už nemáme jistého nic. Nemá smysl se pro to trápit. Stačí se podívat mimo evropský kontinent.

      Na závěr bych paní Marii doporučil, ať dá svůj důchod sousedovi, který rozdodne, co si kdy koupí a kolik ho dostane zpátky.

      Vít.

      Vymazat
  2. Server Blesk.cz přinesl článek o páru, který se o minulém víkendu společně oběsil v lese u obce Dubné na Českobudějovicku. Podle serveru se jednalo o evidentně nešťastný pár, který se oběsil kvůli těžké životní situaci. Ale Pražáci mají banány.

    OdpovědětVymazat
  3. Vnuk se ptá dědečka: Jací byli ti komunisté, rudí, nebo červení? A dědeček odpovídá: zlatí, chlapče, zlatí proti dnešní vládě.

    OdpovědětVymazat