"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

středa 28. března 2012

Privatizovaný stát je špatný hospodář.

Někteří samozvaní filozofové často šíří názory, že každý se musí sám o sebe postarat, aby v džungli vzepjatého kořistění menšiny nad většinou přežil. Nejlépe v něčem takovém jako je malá rodinná farma, která zabezpečí základní potraviny, s vlastní minielektrárnou.


Vylepšené pořekadlo: "Starej se a Bůh se postará aneb štěstí přeje připravenému". To však nekoresponduje s prognózou, že zakrátko bude většina obyvatel Země žít ve velkých městech. Ale je to plně v souladu s liberalizmem hlásaným některými českými představiteli, v čele s tím hradním (ten co také říká, že krást se může). Takže vrstva šťastných by měla prosperovat.


Národní vlády se omezují na to, aby od občanů vydobyly různými formami daní a poplatků co nejvíce peněz. S těmi se pokoušejí pokrýt potřeby svoje a svých úřadů, mocenský donucovací aparát, dále pak aparát lidí vhodně ovlivňující jako je školství a církev, aparát udržující národ v provozuschopném stavu. To vše stojí značné sumy peněz, které při podpoře zbohatlíků nestačí. Potom si vlády vypůjčují a čas od času sdělují svým občanům kolik má každý z nich dluh, když se celková částka vydělí počtem obyvatel.


Aby občas národ osvítily, přirovnávají státní rozpočet k hospodaření domácnosti a vysvětlují, že lze prohospodařit jen to co si domácnost vydělá. Ovšem vlády vydělávají stále méně a méně, protože prosperující podniky, které vydělávaly, prodaly, tvrdíce, že jen soukromý vlastník je dobrým hospodářem. To někdy může být i pravda, ale ten soukromý hospodář nesmí s kořistí zmizet v některém daňovém ráji. Lidí, kteří jsou hrdi na to, že platí vysoké daně, tak jako to bývalo za 1. republiky nebo dosud je ve vyspělých demokraciích, se v českých poměrech asi nikdo nedočká. (Jiří Krž, 28.3.2011)

6 komentářů:

  1. Já nemůžu Mattonku ani vidět, natož pít.
    Mimochodem italská firma, která značku dnes vlastní, nemá s Mattonim nic
    společného.
    Než stáčírnu v Kyselce koupila, byla to zcela neznámá firmička na limonádu.
    Dnes vlastní i Poděbradku a Dobrou vodu.
    To, co dnes vyváží jako minerálku Mattoni, už s původní Mattonkou nemá moc co
    do činění.
    Rabují tak zběsile, že těží z mnoha vrtů, kterými prošpikovali okolí Kyselky
    (lidem v Kyselce se ztrácí ze studní voda, což generace nepamatují), z těchto
    vrtů to pak stáčejí do obrovské nádrže a rvou do toho kysličník uhličitý.
    Takže něco, jako si doma vyrobíte pomocí bombiček na sifon.
    A užiteční idioti si tuhle kyselku dávají v pětihvězdičkových hotelech za # 50 Kč
    za 2,5 dcl!
    Původní Ottův pramen vyvěrá na rumišti,

    OdpovědětVymazat
  2. zákon o zachování hmoty, peněz čehokoliv jasně říká: když se na jedné straně něco vezme musí na té druhé být zákonitě méně a naopak. Něštěstím jsou ti superbohatí, kteří odírají všechny pod sebou. Rozumný podnikatel nezabíjí krávu,která dojí a slušně vydělávající zaměstnanci nekoušou do ruky, která je krmí. To co tu chybí je přiměřenost zisků a rovnováha v mezilidských vztazích. Ne kapitalismus, ne socialismus, ne ODS, ne KSČM, my všichni jsme za současný stav odpovědní. Ti"dole" ,kteří otročí za pár babek i ti "nahoře", které chrání kopce peněz. Pokud nedojde k nějaké rovnováze vývojem, bohužel to odnesou ti nepraví. Majitelé firem, výrobních závodů, zemědělci. Ti "nahoře" přeci nepřijdou o nic. Vlastní přeci jen virtuální peníze. A těm dole je to šumafuk, důležité je pro ně přežít. Kladu si otázku: Je síla pudu sebezáchovy větší než síla peněz?

    OdpovědětVymazat
  3. Jste rozumný,pane,naprosto souhlasím s Vaším "zákonem o zachování hmoty"!Jak to udělat,aby lidi neotročili za pár babek,to nevím.Když to nebude z tohoto důvodu dělat jeden,přiskočí ihned ochotně druhý anální speleolog a toho prvního tak pos..e,není-liž pravda,co třeba Polsko,nebo i Slovensko,tam to tak běžné není,mohu potvrdit,lidé jsou v práci vůči zaměstnavateli více jednotni.Tady je to běžný folklór.

    OdpovědětVymazat
  4. Koalice a její media blbne mladé a říké prý jsme se za komunistů jen flákali.Ano existovala pracovní povinnost.Vycházelo se z toho,že bez práce nejsou koláče a nechce-li člověk umřít hlady nebo nehce-li se živit kriminalitou,musí být logicky někde zaměstnán.Jinak to byl příživník.V OP byly stránky vyhrazené pro potvrzení o zaměstnání .Při nástupu do zaměstnání razítko nástupu a při ukončení opět razítko. Ti tzv.flákači dokázali ve fabrikách,úřadech,institucích,družstvech,obchodech a JZD vyprodukovat tolik prostředků,že socialistický stát mohl VÝRAZNĚ DOTOVAT a přispívat na jesle,školky,bytovou výstavbu,dopravu,energii domácnosti,vrcholový i amaterský sport,školy atd...Bezúročné nebo velmi výhodné byly peněžní půjčky,úspory byly slušně úrokovány.Zcela zdarma bylo vzdělání jakož i zdravotní a lékařská péče vč.lékařů. V průběhu 40 let tito NEMAKAČENKOVÉ stihli postavit,továrny ,hutě,dálnice,přehrady,jaderné elektrárny,metro...po celou dobu se stačila vyzbrojovat a udržovat 300 000 ČSL armáda a ještě se cpala pomoc tzv.spřáteleným zemím. Československé zemědělství bylo soběstačné ve většině nejdůležitějších produktů.Jenom hov.dobytka bylo asi 
    2 000 000 ks!Obdělával se každý metr půdy-ne řepkou:-).

    OdpovědětVymazat
  5. Jeden postřeh z médií.Srovnání cen benzinu ve střední Evropě.Redaktor-ceny benzinu v Německu a Čechách je skoro stejná,tedy srovnatelná.Ano,pane redaktor,cena je srovnatelná,ale to je asi tak všechno,co k tomu vy můžete říct,aby jste nepřišel o korýtko.Kdyby to vaše srovnání mělo být k něčemu-být objektivní-musel by jste vzít průměrný plat Němce a cenu benzinu tam a zjistíte,že si tam Němec koupí za svůj plat 2600litrů benzinu,zde za desítku,kterou má většina národa,tak 300litrů.No a už to bude.Čech si koupí 8krát MÍŃ toho benzinu.A aby byla zachována stejná kupní síla,jak mají Němci,musel by u nás stát kolem 5-ti kaček...Koho víc ruinuje z peněz současná cena benzinu,nás,nebo Němce??No a vo tom to je.......Když řeknete kluci z redakce ÁÁ,musíte říct i to BÉÉ.

    OdpovědětVymazat
  6. Několikrát čtu příspěvek ze 30.3 o zákonu zachování hmoty.Pokud má autor zájem,ať napíše na 777619267.Mám rád chytré lidi,ať jsou kdekoliv.Děkuji.

    OdpovědětVymazat