"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pondělí 20. srpna 2012

ČR nejvíc poškodil euroskepticizmus.


 Po prezidentských volbách se snad z Hradu už konečně přestane šířit euroskepticismus. Skeptik má  psychologickou výhodu, protože na jeho straně je automaticky spousta neuvažujících lidí, kteří skepsi mají už v krvi.

Čeští euroskeptici jsou obzvlášť destruktivní a mají prazvláštní radost z každého nezdaru nebo jen náznaku toho, že by se věci mohly zvrhnout v krizi a rozpad. Jestli o něčem přemýšlejí, pak jsou to klacky, které by se daly házet Evropské unii pod nohy. Evropská unie mezitím pomalu sbírá síly k velkému strategickému rozhodutí, že se hodlá dál rozvíjet jako federace. Frekvence takovýchto úvah je stále vyšší.

Všem, kterým na budoucnosti Evropy záleží, je stále jasnější, že jiná cesta není. Krok, který zakladatelé Evropy před půl stoletím udělali, uspěl, protože v  sobě myšlenku směřování k federaci obsahoval. U nás musíme ještě čekat, protože současná  politická elita je morálně nahnilá. Je zaměstnaná zoufalou sebezáchovnou snahou zakrýt už hodně dlouhou časovou řadu svých korupčních aktivit. Na tvořivé přemýšlení o naší budoucnosti v Evropě nemá schopnost. Nezbývá než čekat, až v ČR své místo v nejvyšších institucích zaujme právo, což se může stát už po Klausovu odchodu z Hradu. (J. Krž, 20.8.2011)


Žádné komentáře:

Okomentovat