"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

úterý 24. dubna 2012

Copa-Cogeca podporuje regionální prodej zemědělské produkce.

Nedávno komisař pro zemědělství EU navrhl, aby v rámci Společné zemědělské politiky byl podporován prodej zemědělské produkce v místech, kde je vyráběna. Jednak by mohli prodávat za vyšší ceny, jednak by se tím podpořila zaměstnanost v odlehlých regionech.


"Sedláci nyní dostávají za své výrobky jen zlomek z ceny, za kterou jsou prodávány v obchodních řetězcích," řekl Peter Vrisk, viceprezident organizce Cogeta. "Podpora místního trhu (v rámci 2. pilíře - Rozvoj venkovských oblastí) určitě producentům potravin pomůže."


Organizace Copa-Cogeta se snaží o to, aby zemědělci své výrobky mohli prodat co nejlépe. Nejvýhodnější pro zemědělce by měl být buď zprostředkovaný prodej prostřednictvím lokálních nebo regionálních obchodů, nebo přímý prodej ze dvora. "Naším cílem je napomoci zemědělcům, aby prodávali co nejlépe. Není důležité jestli budou prodávat za slušné ceny do lokálních, regionálních, národních čí mezinárodních potravinářských řetězců," dodal Pekka Pesonen, generální sekretář Copa-Cogeta.

Žádné komentáře:

Okomentovat