"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

čtvrtek 2. února 2012

Bezdomovci jsou živou vizitkou režimu.

Počet tuláků (tzv. bezdomovců)v České republice roste geometrickou řadou, tak jak roste zvůle a teror exekutorů. Význam slova tulák současní čeští pokrokáři z bolševického slovníku neznali, tak si vypůjčili slovo bezdomovec, i když větší část lidí, toulajících se po městech a snažících se přežít, nějaký domov má.

Slovo bezdomovec se dříve používalo u těch, kteří nedokázali, že jsou příslušníky nějaké obce či státu. V minulosti – před rokem 1950 - se obce tuláků chtěly zbavit, protože byly povinny svým příslušníkům zajistit stravu, bydlení a další péči, proto si je přehazovaly jako horký brambor.

Děsí mě novinové články a rozhlasové reportáže, ve kterých se páni novináři a dámy novinářky přiživují na lidském neštěstí a uvádějí statistiky, kolik tuláků umrzlo, protože je vyhodili z nádraží, dopravních prostředků nebo podchodů, kolik přespalo u charity na kavalcích, kolik na židlích a kolik jich se mohlo za příslušný poplatek umýt. Jako by tuláctví bylo samozřejmostí. Je to novinářský hyenizmus nebo snaha obvinit bezcitnost současného politického systému? Řekl bych, že to první. Zato Klausovo prohlášení: „Stát není od toho, aby lidem zajistil štěstí.“ je vizitkou arogance kaprála, jenž dostal maršálskou hůl, stejně jako Kalouskovo: “Žijeme si jako prasata v žitě.“

Je tuláctví (bezdomovectví) projevem chudoby? Určitě ne. Je projevem uměle vytvořené extrémní sociální nerovnosti. I za socializmu byli lidé relativně chudí – a více než nyní – žijící „z ruky do huby,“ které však společnost (okres, obec) nenechala na pospas exekutorům a osudu. Každý měl právo na bydlení a na stravu. V tom je rozdíl proti současnosti, kdy na jedné straně jsou jedinci zavaleni přepychem, na druhé umírají lidé hladem.

Tragedií je, že jsme dospěli do doby, kdy zvířata či rostliny mají větší práva než lidé. Za týrání zvířat hladem následuje trest, ale týrání lidí hladem je samozřejmost. Zelení exhibicionisté se za aplausu novinářských blbů přivazují ke stromům, ale pokud jde o existenci lidi, nikdo neprotestuje. O toulavého psa se postará obec, za každý poražený shnilý strom by ochránci přírody chtěli dávat trest smrti, za zmrzlého tuláka zřejmě brzy budou Klaus, Nečas, Kalousek, Drábek, Heger a další výtečníci dávat obcím odměny. Vždyť stát ušetří na lékařské péči a sociálních dávkách. (M.V, 2.2.2012)

Odkazy:

Lumpenproletariát

Ghetto na okraji Prahy.

Prvorepublikový zákon…

2 komentáře:

  1. Kapitalizmus asi za to sám o sobě nemůže. Bezdomovci jsou hlavně vizitkou české vlády. Je kapitalizmus, a kapitalizmus. Myslím že je mnoho druhů kapitalizmu, včetně státního kapitalizmu v Číně. Podle informací z medií mám dojem, že zmrzlí bezdomovci - i živí - jsou specialitou východu Evropy a USA. Možná, že to na evropském Západě tají, nebo to není pro čtenáře zajímavé. Nevím. Nikde v Německu ani v Rakousku jsem takové špinavé tuláky, jako u nás, neviděl, i když asi také nějací existují. Česká vláda ovšem nepracuje pro všechny občany, ale jen pro úzkou skupinu svých oblíbenců/kmotrů. Na jedné straně likvidace/vytunelování prosperujícího průmyslu a zemědělství, nezaměstnanost a bezdomovci, na druhé dovoz potravin, miliardy na golfová hřiště, přístavy, cyklostezky, tunely Blanka a lanovky z Barrandova do Barrandova.

    OdpovědětVymazat
  2. Jsou také jisté stati ekonoma Fordhamské university prof.Zeleného,který učí ekonomii již desítky let,takře jí bude narozdíl od našeho vyučeného chemika na postu ministra financí i rozumět.Ten také mimo jiné píše,že společnost-stát-je tak bohatý,jak bohatou a početnou má střední třídu.Početná a fungující střední třída má kupní sílu,která je další hybnou silou ekonomiky,protože velký počet lidí střední třídy kupuje ty ledničky,auta,zboží.Tím ekonomiku tlačí kupředu.Čím je větší rozdíl mezi nejbohatší vrstvou a nejchudší,stát se dostává mezi tzv.banánové republiky,kde je tento index nejvyšší.Pár bohatých se utápí v nepředstavitelném přepychu,ostatní umírají hlady.Čím větší je tento index-čím více se tyto nůžky rozevírají.Nejmenší index má Japonsko.Největší je ve státech Afriky,kde je korupce,vydírání,likvidace politických odpůrců pomalu k snídani.Jestliže se veřejně chlubíme,že máme někoho,kdo má miliardu dolarů a tisíce lidí chodí v mrazech spávat na parovody a ještě se o jejich životě v televizi dávají pořady,namísto co by se stát postaral o změnu jejich situace,blížíme se Japonsku,nebo Zimbabwe,co myslíte?

    OdpovědětVymazat