Andrej Babiš, největší český zemědělec, konstatuje, že Československo v r. 1989 bylo bez dluhů, či dokonce věřitelem dluhů za desítky milionů dolarů. Dále říká, že byl zprivatizován majetek za stovky miliard, ale o penězích z privatizace nikde ani vidu ani slechu? To je ovšem otázka pro Václava Klause, který v té době zemi ovládal. Současný ministr financí Kalousek totiž při své inteligenci předškoláka jednoduše odpoví, že občané je prožrali.
„Nejsme jako oni, nebudeme se bát a nebudeme lhát!“, připomíná ve VÝZVĚ ANO 2011 A. Babiš skandované hesla při listopadové revoluci. Dále uvádí: „V roce 1989 nemělo Československo žádné dluhy, naopak nám tzv. bratrské země dlužily desítky milionů dolarů a náš stát měl obrovský majetek. Současný stav je takový, že stát má dluh 1 500 miliard (jeden a půl bilionu) korun! Náš původní majetek se výrazně zmenšil a i nadále je systematicky rozkrádán. Každý normální podnikatel by s takovou bilancí zkrachoval. Kolik z těch miliard přitom skončilo v soukromých kapsách korupčníků?“
Korupce nás doprovází od počátku devadesátých let jako neblahý pozůstatek z dob totality, kdy se také podplácelo, jen se tomu neříkalo korupce, ale úplatkářství. S tím rozdílem, že tu balíčkem kávy, tu balíčkem čokolády, bonboniérou či lahvičkou. Dnes na úřadu nebo v ordinaci by vám za bonboniéru ani neřekli, kolik je hodin, nebo kde je WC. Taková je nosná konstrukce české „demokratické“ polistopadové politiky.
Výše zmíněný státní dluh 1,5 bilionu korun je výsledkem činnosti polistopadových demokratických orgánů, řízených demokratickými ekonomy. Zdárně jim pomáhají politici některých notoricky známých politických stran. Výsledkem je málo peněz ve státní kase. Ta za současného stavu nikdy naplněna být nemůže, protože požadavky „kmotrů“ současných koaličních ministrů a poslanců jsou „přiměřené“ stavu eráru a proudu peněz, které od kmotrů proudí do kapes koaličních politiků. (Jiří Krž, 7.11.2011)
Žádné komentáře:
Okomentovat