"Skuteční zemědělci

"Zemědělství je člověkem řízený vztah mezi rostlinou a zvířetem."

pátek 8. února 2019

Slovenští rolníci 19. února chtějí dobýt Bratislavu. Mají strach z mafií.


Protest slovenských zemědělců bude 19. února 2019. Očekává se příjezd asi 1000 zemědělských a lesnických strojů. Na Bratislavu mají přijet ve třech proudech.  Oznámil to Patril Magdoško z "Iniciativy polnohospodárov." Tento den budou probíhat protestní akce zemědělců i v dalších zemích EU, velký protest je chystán do Bruselu. Zemědělci  chtějí upozornit na to neustále dochází k jejich diskriminaci a utlačování.

Proti protestům zemědělců se postavila slovenská ministryně vnitra Denisa Saková a další politici, kteří se snaží utajit další skandál související s činností mafií na Slovensku.

Jedná se o smrt úspěšného zemědělce (nejlepší zemědělec roku)Vladimíra Rybára, jehož tělo bylo 26. listopadu 2018 nalezeno v lesíku poblíž Šamorína.  Na podzim minulého roku se o jeho pozemky začali zajímat developeři a všelijaké další skupiny lidí, kteří skupují pozemky  kvůli stavbě dálnice, která po nich má vést. Rybár odmítal pozemky prodat. Bylo mu zřejmě vyhrožováno, protože se delší dobu obával vycházet do polí. Policie jeho smrt vyšetřuje jako vraždu. Zatím neúspěšně.

Magdoško jednal s policejním prezidentem Lučanským, jenž odmítá protestující zemědělce do Bratislavy pustit. Magdoško řekl, že do města vjedou i přes nesouhlas policie. Zemědělci žádají zvláštní jednání parlamentu o katastrofální situaci slovenského zemědělství, chtějí rozumné vyřešení pozemkových úprav, ochrany půdy a lesů, rozhodnutí o zastropování dotací a především zastavit korupci.

Při minulých protestech 18. června zástupci slovenských zemědělců jednali s prezidentem Kiskou, předsedou parlamentu Dankem a ministryní zemědělství Matečnou.  PO jednání byly všechny požadavky zemědělců splněny.1 komentář:

  1. V 2. odstavci je jako slovenská ministryně uvedena Denisa Saková a v závěru článku pak Matečná. někdo v tom má zmatek.

    OdpovědětVymazat